Tesla sonunda kullanıcıların şikayetlerini duydu, güncellemeye gidiyor

Tesla’nın Güç Aktarma ve Enerji’den Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Drew Baglino’nun X üzerinden yaptığı açıklamaya göre, bu güncelleme sayesinde aracın 15 dakikalık bir şarjla kat edebileceği mesafe 219 km’den 248 km’ye çıkacak. Bu da yaklaşık %13’lük bir iyileşme demek.

Güncellemenin tam olarak ne zaman kullanıma sunulacağı henüz netleşmiş değil. Baglino, güncellemenin “bu çeyrek içinde” yayınlanacağını belirtiyor ki bu, Haziran sonuna kadar herhangi bir zamana işaret edebilir.

Tesla sonunda kullanıcıların şikayetlerini duydu, güncellemeye gidiyor

Ancak Tesla’nın, aracın piyasaya sürülmesinin ardından dahi şarj eğrisi gibi konularda iyileştirmeler yapmaya devam etmesi, hava yoluyla yapılan yazılım güncellemelerinin araçlar için sunduğu büyük avantajlardan birini daha ön plana çıkarıyor.

Yeni güncelleme, Cybertruck sahiplerine daha kısa sürede daha fazla mesafe kat etme olanağı sunarken, Tesla’nın sürekli inovasyon ve müşteri memnuniyetine olan bağlılığını da gösteriyor. Bu gelişme, özellikle uzun yolculuklar planlayan veya hızlı şarj istasyonlarına sık sık başvuran kullanıcılar için büyük bir avantaj sağlayacak. Ayrıca, Tesla‘nın teknolojisini ve servislerini sürekli olarak geliştirmeye yönelik bu adımı, elektrikli araç sektöründeki lider konumunu daha da pekiştirecek gibi görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir